آزمایش عروسک یکی از مهم‌ترین آزمایش‌ های علمی علیه تبعیض نژادی

در این سؤال، کلارکز گزارش داد که برخی از کودکان “شکستند و گریه کردند”. گوشواره طلا دو نفر حتی از اتاق آزمایش بیرون آمدند، “تسلیم ناپذیر، در اشک تشنج”.

دکتر کنت کلارک بعداً به یاد آورد و نتیجه گرفت که “رنگ در یک جامعه نژادپرستانه یک جزء بسیار آزاردهنده و آسیب زا از احساس یک فرد نسبت به عزت نفس و ارزش خود بود”.

این پاسخ دلخراش هنوز با ماست. صندل مجلسی زنانه کودکانی که در سال 2007 در این آزمون شرکت کردند نیز با دیدن خود در عروسک رد شده اشک ریختند.


«آزمایش قیمت عروسک روسی به دلیل نقشی که در جنبش حقوق مدنی دارد، مسلماً یکی از مهم‌ترین آزمایش‌های علمی از نظر اجتماعی است که علیه تبعیض نژادی مطرح می‌شود.

در اواسط قرن بیستم، زن و شوهر کنت و مامی کلارک این مجموعه سوالات را از 253 کودک پرسیدند. آنها عمدتاً به درک تأثیر جداسازی بر ترجیح نژادی کودکان (به سؤال 1-4)، آگاهی نژادی (5-7) و خودشناسی (8) علاقه مند بودند.

حدود نیمی از این کودکان 3-7 ساله از مدارس مجزا در جنوب آرکانزاس بودند. یخچال دوقلو اسنوا 40 فوت آنها ارتباط چندانی با بچه های سفیدپوست نداشتند. نیمی دیگر به مدارس یکپارچه در ایالت شمالی ماساچوست رفتند.

در زمانی که این مطالعه انجام شد، این انتظار وجود داشت که بخش شمالی کشور مکان پذیرایی بیشتری برای جامعه سیاه پوست باشد. بسیاری از آفریقایی-آمریکایی ها برای فرار از دشمنی جنوب به شمال مهاجرت کردند.

در آن زمان، راهپیمایی شیکاگو که بسیار دیرتر در سال 1966 برگزار می‌شد، هنوز نشان نداده بود که شدت آن نفرت بسیار بدتر از آن چیزی بود که آنها انتظار داشتند.

 • منابع
  1. Science, Civil Rights, and the Doll Test
 • تبلیغات: 
   1. بهترین روش برای ثروتمند شدن در دنیای مجازی
   2. با خامه معجون ضدپیری بسازید
   3. ایده های آسان برای کسب ثروت در منزل
   4. با یک چشم بهم زدن موفقیت را مزه کنید!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.