خواص و ویژگی های پیاز

پیاز از خانواده گیاهان آلیوم است که شامل پیازچه، سیر و تره فرنگی نیز می شود، این سبزیجات دارای طعم های تند مشخص و برخی خواص دارویی هستند.

پیازها از نظر اندازه، شکل، رنگ و طعم متفاوت هستند، رایج ترین انواع پیاز قرمز، زرد و سفید است، طعم این سبزیجات می تواند از شیرین و آبدار تا تند، تند و تند متغیر باشد که اغلب به فصلی که مردم در آن رشد می کنند و قیمت روز پیاز صادراتی مصرف می کنند بستگی دارد.

کشاورزان برای قرن ها سبزیجات آلیوم را کشت می کردند، بر اساس گزارش سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد، چین بزرگترین تولید کننده پیاز در سراسر جهان است.

رایج است که خرد کردن پیاز باعث آبریزش چشم می شود، با این حال، پیاز ممکن است فواید سلامتی بالقوه ای نیز داشته باشد. اینها ممکن است شامل کاهش خطر ابتلا به چندین نوع سرطان، بهبود خلق و خو و حفظ سلامت پوست و مو باشد.

در این مقاله به فواید احتمالی پیاز، محتوای غذایی آن و نحوه گنجاندن بیشتر آن در رژیم غذایی می پردازیم.

پیاز ممکن است اثرات مثبتی بر چندین جنبه مختلف سلامتی داشته باشد.

محققان سبزیجات آلیوم را به طور گسترده در رابطه با سرطان، به ویژه سرطان معده و روده بزرگ مورد بررسی قرار داده اند.

یک مطالعه در سال 2019 در مجله آسیا و اقیانوسیه انکولوژی بالینی، 833 فرد مبتلا به سرطان کولورکتال را با 833 نفر که این بیماری را نداشتند، مقایسه کرد.

کارشناسان مکانیسم دقیقی را که توسط آن برخی از ترکیبات موجود در پیاز مانع سرطان می شوند، به طور کامل درک نمی کنند، برخی فرضیه ها مبنی بر اینکه قیمت انواع پیاز سفید ساده شیرین از رشد تومور و جهش سلولی جلوگیری می کند.

 • منابع:
  1. ?Why are onions good for you
 • تبلیغات: 
  1. پیشرفته ترین نمونه از پتو به دست بشر تولید شد!!
  2. ماسک صورت ورقه ای باعث تغییر رنگ پوست می شود
  3. ایده هایی برای کارآفرینی کودکان در خانه که نمی دانستید
  4. با مصرف پرتغال خونی از سرطان خون جلوگیری کنید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.