خوردن شکلات اتی ترکیه موجب برجستگی گونه های شما می شود

چکیده فرآورده‌های شکلات اتی ترکیه از مهم‌ترین فرآورده‌های آب نباتی هستند که محبوبیت زیادی به خصوص کودکان دارند و علاوه بر ارزش غذایی بالا به عنوان منبع انرژی نیز هستند.

در صنعت شکلات سازی بسیاری از موادی مانند کاکائو، شکر، کره کاکائو، چربی ها، امولسیفایرها و طعم دهنده ها نقش مهمی در کیفیت محصول دارند.

هدف این تحقیق ارزیابی جایگزینی چربی و تاثیر آن بر ویژگی‌های ارگانولپتیکی و رئولوژیکی شکلات برای درمان برخی مشکلاتی است که در حین بازاریابی ایجاد می‌شود و در نتیجه بازده اقتصادی این محصولات را افزایش می‌دهد.

اسپردهای شکلاتی کاربردی جدید با جایگزینی روغن پالم در پخش شده شکلات نرم معمولی با روغن نخل اولئین و روغن دانه پنبه در سطوح 25، 50، 75 و 100 درصد فرموله شدند.

خواص فیزیکی، شیمیایی و رئولوژیکی مانند توزیع اندازه ذرات، ویسکوزیته ظاهری، ثابت‌های رفتار جریان و رفتار هیسترزیس، همچنین ارزیابی حسی مانند صافی، سرعت ذوب، طعم کاکائو و طعم شیر در نمونه‌های شکلات نرم اندازه‌گیری شد.

شکلات

خواص رئولوژیکی نشان داد که نرخ جایگزینی کمتر 25 درصد روغن نخل به نمونه شاهد نزدیک‌تر بود و افزایش نسبت جایگزین چربی تأثیر پیشروی معنی‌داری بر خواص رئولوژیکی شکلات مورد بررسی داشت.

ارزیابی حسی نشان داد که شکلات ساخته شده از 25% اولئین نخل بیشتر به عنوان شکلات معمولی پذیرفته شده است.

شکلات هزاران سال است که به عنوان یک غذای لذیذ مورد توجه قرار گرفته است و به راحتی می توان دلیل آن را فهمید.

این غذای لذیذ و مجلل می تواند در پایان یک روز سخت کمی به شما کمک کند یا پایانی شیرین برای یک وعده غذایی خوب ایجاد کند.

شاید فکر کنید که تا به حال همه چیز را در مورد شکلات می دانیم، اما با کمال تعجب، محققان هنوز یافته های جدیدی را در مورد این شیرینی گزارش می کنند.

برخی از مقالات اخیر منتشر شده در مجله ACS’s Agricultural and Food Chemistry آورده شده است که بینش هایی را در مورد شکلات گزارش می دهد مانند اینکه چه ترکیباتی باعث ایجاد طعم خاصی در شکلات می شود؟ چگونه می تواند به تقویت دندان ها کمک کند و چگونه می توان تشخیص داد که شکلات تخته ای معتبر است یا خیر.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.