دمپایی عربی کارتیکو تنها سلاح اعراب در گذشته

مردم به دلیل عملکرد و نه به دلیل طراحی، دمپایی عربی کارتیکو می پوشند تا از پاها در برابر عقرب ها و سایر حیوانات مضر در صحرا محافظت کنند. سپرهای روی انگشتان پا به گونه ای است که هنگام راه رفتن به گونه ای تکان بخورند که عقرب ها و مارها را بترسانند. کفش‌های اسکورپیون از نظر تاریخی کاملاً از چرم ساخته شده‌اند.

اگرچه در حال حاضر به سگک فلزی برای تنظیم تناسب آن تمایل دارند. دمپایی عربی کارتیکو عمدتاً در صحرای یمن پوشیده می‌شوند، اگرچه این کفش‌ها در عربستان سعودی نیز محبوب هستند. آنها هنوز معمولاً امروزه هنگامی که شخصی در صحرا کار می کند پوشیده می شود.

دمپایی

دمپایی عربی کارتیکو بومی عربستان است، اگرچه در سرتاسر شام و ترکیه سبک های متفاوتی دارد. چیزی که قباب را بسیار منحصر به فرد می کند این است که از چوب ساخته شده است و از کفش های دیگر بسیار بلندتر است. به عنوان مثال، یک قباق می تواند تا 26 سانتی متر (حدود 10 اینچ) ارتفاع داشته باشد.

دمپایی عربی کارتیکو هنوز صاف است، بنابراین ارتفاع آن از «رکاب‌ها» است – یکی در جلوی کفش و دیگری در پشت. نام آن از صدایی است که هنگام راه رفتن شخصی در آنها ایجاد می کند. برای ایمن بودن کفش، دو بند برای قرار دادن پا در آن تعبیه شده است. با این حال، حتی در آن زمان، این احتمال وجود دارد که پوشنده به شخص دیگری نیاز داشته باشد تا به او کمک کند تا روی زمین راه برود.

قباب نیز به طرز باورنکردنی تزئین شده است. برخی از تزئینات می تواند شامل کنده کاری، منبت مروارید، منبت اسپند، مخمل و گلدوزی باشد. یک قباب حتی می تواند زنگ یا صفحه فلزی روی خود داشته باشد. این باعث می شود آنها از نظر شخصی سازی بسیار متنوع باشند و به طور کلی، مشتری کفش ها را شخصی می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.