ریختن پودر رختشویی کیسه ای در اتوبان موجب تصادف زنجیره ای وحشتناکی شد

آمیلازها نشاسته را تجزیه می کنند و لیپازها چربی و چربی را تجزیه می کنند. پودر رختشویی کیسه ای معمولاً فقط حاوی یک نوع آنزیم هستند، اگرچه برخی دارای دو یا هر سه آنزیم هستند.

فعالیت هایی را می توان در کلاس درس انجام داد تا قدرت آنزیم ها را به عنوان عوامل پاک کننده نشان دهد.

بررسی آنزیم‌های مورد استفاده در شوینده‌های لباس: دانش‌آموزان با استفاده از انواع پارچه‌ها و لکه‌های غذایی، تحقیقاتی را در مورد عملکرد آنزیم‌های موجود در شوینده‌های لباس برنامه ریزی می‌کنند.
شکستن لکه ها: این آزمایش به یک اسپکتروفتومتر و پروتئین کازئین رنگی با رنگ آبی نیاز دارد. هدف این است که کارایی مواد شوینده معمولی (معمولاً به طور خاص برای از بین بردن روغن ها ساخته می شود) با محلول پروتئاز (برای هدف قرار دادن قسمت پروتئینی یک لکه) مقایسه شود.

دانش‌آموزان می‌توانند نموداری از شدت رنگ نسبت به زمان به عنوان معیاری برای حذف لکه ترسیم کنند. یک سری سوالات را می توان در یک کاربرگ دانش آموز گنجاند.

پودر ماشین لباسشویی
راهنمای مبتدیان برای آنزیم ها در مواد شوینده. این از سایت وب سایت Novozymes است و اطلاعاتی در مورد استفاده از آنزیم ها در مواد شوینده ارائه می دهد.
مرکز ملی آموزش بیوتکنولوژی در دانشگاه ریدینگ در بریتانیا طیف وسیعی از آنزیم های گوارشی مختلف را ارائه می دهد که می توانند برای آزمایش استفاده شوند. آنزیم هایی که آنها استفاده می کنند عبارتند از: ساویناز و آلکالاز (هر دو پروتئاز)، ترمامیل (آمیلاز)، لیپولاز (لیپاز) و سلولوزیم (سلولاز).

شما می توانید فعالیت پروتئاز را از محصولات طبیعی مانند کیوی و آناناس دریافت کنید. پیشنهاد می کنیم میوه ها را در بافر خرد کنید و سپس آن ها را صاف کنید تا تفاله میوه ها گرفته شود.

محلول فیلتر شده حاوی طیف وسیعی از مولکول های سلولی از جمله برخی پروتئازها خواهد بود. این در مقاله استفاده از آنزیم میوه بیشتر توضیح داده شده است.

یک آزمایش ساده را امتحان کنید تا به عملکرد مارینادها نگاه کنید. این می تواند به عنوان مقدمه ای برای آزمایش های مربوط به هضم آنزیمی پروتئین ها و یا به عنوان پایه ای برای آزمایش های بیشتر استفاده شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.