زنی که با گاز استریل تکی برای خود لباس عروس دوخت

گاز استریل تکی یک پارچه یا پارچه سفید شده که در بانداژها، پانسمان‌ها و اسفنج‌های جراحی استفاده می‌شود، پرمصرف‌ترین پانسمان مراقبت از زخم است.

گازی که معمولاً به عنوان “4×4s” شناخته می شود، از الیاف پنبه، ابریشم مصنوعی، پلی استر یا ترکیبی از این الیاف ساخته می شود. گازهای جراحی باید استانداردهای خلوص، تعداد نخ، ساختار و عقیمی را مطابق با داروسازی ایالات متحده داشته باشند.

گاز استریل تکی بافته شده. گاز بافته شده دارای بافتی شل و باز است که به مایعات زخم اجازه می دهد تا به الیاف جذب شوند، از بین بروند یا به مواد جاذب دیگر در پانسمان زخم منتقل شوند.

اکثر محصولات بافته شده بسته به تعداد نخ در هر اینچ، توری پنبه ای ظریف یا درشت هستند. گاز پنبه‌ای با توری ریز اغلب برای بسته‌بندی استفاده می‌شود.

گاز استریل

مانند پانسمان مرطوب به مرطوب سالین معمولی، در حالی که گاز پنبه‌ای مشبک درشت، مانند پانسمان معمولی نمکی مرطوب به خشک، برای دبریدینگ غیرانتخابی استفاده می‌شود.

گاز استریل تکی بافته شده نباید بریده شود و در زخم قرار داده شود زیرا الیاف شل (پرز) ممکن است در زخم گم شوند و بهبود را به تاخیر بیندازند.

گاز نبافته. گاز نبافته متشکل از الیافی است که به هم فشرده شده اند تا شبیه یک بافت شوند که باعث بهبود فتیله و ظرفیت جذب بیشتر می شود.

در مقایسه با گازهای بافته شده، این نوع گاز پرز کمتری تولید می‌کند و این مزیت را دارد که الیاف کمتری در زخم باقی می‌ماند. بیشتر پانسمان‌های گاز نبافته از پلی استر، ابریشم مصنوعی یا ترکیبی از این الیاف ساخته شده‌اند و قوی‌تر، حجیم‌تر و نرم‌تر از پدهای بافته شده‌اند.

برای سال‌های متمادی، از گاز بافته شده در درمان زخم مرطوب به خشک استفاده می‌شد. این درمان شامل استفاده از گاز نمکی مرطوب شده روی بستر زخم بود و هنگامی که گاز خشک شد و در بافت زخم فرو رفت، آن را جدا کرد تا بافت نکروزه از زخم جدا شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.