شکلات تلخ باراکا کیلویی برای نوزادان موجب افزایش ضربان قلب و مرگ می شود

بوهانون خاطرنشان کرد، با این حال، عموم مردم نسبت به یافته‌ها بسیار انتقاد کردند و سوالاتی را مطرح کردند که باید توسط روزنامه‌نگاران گزارش‌دهنده مطرح می‌شد.

این نشان می دهد که بسیاری از ما به طور کامل تحت عنوان عناوین جلب توجه کننده که از مزایای سلامتی شکلات تلخ باراکا کیلویی استقبال می کنند، جذب نشده ایم.

با این حال، این بدان معنا نیست که مصرف شکلات هیچ مزیتی برای سلامتی ندارد. برخی از مطالعات به خوبی انجام شده نشان داده اند که می تواند برای ما مفید باشد. فواید بالقوه شکلات برای سلامتی
برای سال‌ها، مطالعات متعدد مصرف متوسط شکلات را با سلامت قلب بهتر مرتبط دانسته‌اند. مانند جدیدترین نمونه منتشر شده در Heart، در فوریه 2014، MNT در مورد مطالعه ای گزارش داد که مصرف روزانه شکلات تلخ را با کاهش خطر تصلب شرایین – ضخیم شدن و سفت شدن رگ ها مرتبط می کند.

شکلات

مطالعه ای که در سال 2012 توسط محققان دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا-سن دیگو انجام شد، نشان داد که شکلات تلخ ممکن است برای بیماران مبتلا به نارسایی قلبی پیشرفته و دیابت نوع 2 با تقویت ساختار میتوکندری “نیروگاه” سلول ها – مفید باشد. مطالعه دیگری نشان داد که محصولات کاکائو ممکن است به کاهش فشار خون کمک کنند.

فواید شکلات برای سلامت قلب ناشی از آنتی اکسیدان های موجود در آن است که همانطور که قبلا ذکر شد در دانه های کاکائو یافت می شود.

به عنوان مثال، سطوح بالای آنتی اکسیدان ها می تواند میزان لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) یا کلسترول «بد» را که در دیواره سرخرگ ها ایجاد می شود، کاهش دهد.

مطالعات بیشتر و بیشتری در حمایت از فواید شکلات برای سلامت قلب، به ویژه شکلات تلخ، در حال ظهور است. با این حال، به طور فزاینده‌ای، مطالعات نشان می‌دهند که ممکن است مزایای سلامتی بیشتری به این خوراکی خوش‌طعم اضافه شود.

در سال 2013، یک مطالعه توسط محققان دانشکده پزشکی هاروارد در بوستون، MA، ادعا کرد که نوشیدن دو فنجان شکلات داغ در روز ممکن است با حفظ جریان خون در نواحی کاری مغز از کاهش حافظه در سنین بالاتر جلوگیری کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.