مصرف خلال سیب زمینی خانگی موجب منفی شدن تست اعتیاد می شود

برای تهیه یک خلال سیب زمینی خانگی با شستن خلال شروع کنید تا از شر هر گونه آلودگی خلاص شوید (نیازی به پوست کندن آنها نیست). سپس هر سیب زمینی را قاچ کنید.

برای طعم‌دار و ترد کردن بیشتر قبل از شروع، خلال سیب زمینی خانگی خود را به مدت 20 دقیقه در آب یخ نمک خیس کنید. نمک طعم را اضافه می کند و خیساندن مقداری از نشاسته را که می تواند باعث چسبیدن آنها به تابه شود، از بین می برد

همچنین روکش بسیار شفاف‌تری ایجاد می‌کند. مطمئن شوید که بعد از خیساندن به خوبی خشک کنید، در غیر این صورت روغن روی گوه های شما را نمی پوشاند.

خلال سیب زمینی

خلال سیب زمینی خانگی را به یک کاسه بزرگ اضافه کنید و با پاپریکا، پودر سیر، پودر پیاز، نمک و فلفل بپاشید. خلال سیب زمینی خانگی را در یک کاسه با چاشنی پوشانده شده است.

با حدود دو قاشق غذاخوری روغن زیتون (یا اسپری پخت و پز کم چرب) بریزید و سپس همه چیز را با هم مخلوط کنید تا پوشش داده شود. ورقه پخت خود را با فویل آلومینیومی نچسب بپوشانید. اجازه می دهد تا سیب زمینی ها بدون چسبیدن به تابه و سوختن قهوه ای شوند.

در سینی فر قرار دهید و در صورت نیاز با اسپری پخت اضافی اسپری کنید. گوه های روی سینی پخت با اسپری پخت و پز اسپری می شوند به مدت 35 تا 40 دقیقه بپزید. برای یک ترد بیشتر، خلال سیب زمینی خانگی را تا نیمه پخت بچرخانید.

سیب زمینی پخته شده تازه از فر خارج شده است هنگام پختن غذا در ماهیتابه، می خواهید به اندازه سطحی که تابه را لمس کند، بنابراین مطمئن شوید که قسمت بریده شده صاف باشد. می توانید تا نیمه راه را به طرف دیگر برگردانید تا تردی یکنواخت شود. برای بهترین نتیجه، مطمئن شوید که ظرف را بیش از حد شلوغ نکنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.