مطالعاتی که توسط صنعت فرش نقل شده است در رابطه با گرد و غبار قابل تنفس!

برخی از محققان صنعت هیچ تفاوتی و در برخی موارد عملکرد بالاتر فرش تمیز را نسبت به کفپوش سخت تمیز گزارش می‌کنند.
یک مطالعه که توسط صنعت فرش نقل شده است موکت طرح پارکت پالاز نشان داد که راه رفتن روی زمین های سخت گرد و غبار نسبت به راه رفتن روی فرش گرد و غبار، گرد و غبار بیشتری را وارد فضای تنفسی می کند.
اما محققان دیگر گزارش داده‌اند که گرد و غبار قابل تنفس موکت طرح قالی در هوای اتاق‌های فرش شده، حتی اگر فرش‌ها تمیز باشند، در مقایسه با اتاق‌هایی با کف سطح سخت، ده برابر بیشتر است.
موکت
در مدارس این ذرات شامل گرد و غبار ریز گچ است که موکت آشپزخانه سه بعدی در میان چیزهای دیگر تحریک کننده ریه برای کسانی است که شرایط تنفسی دارند مرتب کردن ادعاهای متفاوت می تواند دشوار باشد.
جالب اینجاست که برخی در صنعت هنوز از این اثر سینک به عنوان یک ویژگی مثبت و تمیز کننده هوا یاد می کنند. سایر متخصصان و محققان در این مورد اختلاف نظر دارند در حالی که تمیز نگه داشتن “سینک” با تمیز کردن کامل و مکرر ممکن است مفید باشد.
هیچ متخصص معتبر فیلتر هوا هرگز نصب فرش را به عنوان فیلتر هوا توصیه نمی کند! در همین حال، سایر تولیدکنندگان فرش به ویژگی‌های منفی «سینک» اذعان دارند و فرش‌هایی با پرز کم طراحی می‌کنند که نمی‌توانند به اندازه‌ای کثیف را به دام بیندازند.
با این حال، چیزی که همه بر آن اتفاق نظر دارند، اهمیت تمیز نگه داشتن فرش است تمیز کردن مکرر و کامل ضروری است.
تمیزی کف هم برای سطوح سخت و هم برای فرش مهم است صنعت فرش توصیه می کند که فرش ها به همان اندازه و همچنین کف های سخت تمیز شوند.
در خانه‌ها، آن‌ها توصیه می‌کنند «حداقل دو بار در موکت طرح سنگ فرش هفته و حداقل هر 12 تا 18 ماه با شامپو، تهویه هوای تازه در طول و حداقل 24 ساعت بعد از آن» انجام شود.
ترافیک در مدارس بسیار بیشتر از اکثر خانه ها است، بنابراین برنامه تعمیر و نگهداری مستلزم جاروبرقی روزانه و نظافت مکرر است.
آنها توصیه می کنند از فیلتر خلاء HEPA برای جلوگیری از ورود ذرات قابل تنفس به فضای تنفسی استفاده کنید.
(مقاله CASLE در مورد فیلتراسیون را در وب سایت ما ببینید.
این صنعت یک برنامه برچسب سبز برای کیفیت جاروبرقی نیز دارد.)
 • منابع:
  1. Carpets in Schools
 • تبلیغات: 
  1. استفاده از عروسک در میدان مسابقه دوندگی
  2. تنها مسگر زن شناخته شده که ظروف مسی می سازد
  3. ماهی آکواریومی پیدا شده است که ۱۰۰ سال سن دارد!
  4. با استفاده از این محصولات هرگز بیمار نمی شوید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.