کشف بزرگترین گوجه فرنگی امروز شیراز جهان را شوکه کرد

گوجه فرنگی توت خوراکی گیاه Solanum lycopersicum است که معمولاً به عنوان گیاه گوجه فرنگی شناخته می شود. این گونه در غرب آمریکای جنوبی، مکزیک و آمریکای مرکزی سرچشمه گرفته است.

واژه ناهواتل مکزیکی tomatl باعث پیدایش کلمه اسپانیایی tomate شد که کلمه انگلیسی tomato از آن مشتق شده است. اهلی کردن و استفاده از آن به عنوان یک غذای کشت شده ممکن است از مردم بومی مکزیک سرچشمه گرفته باشد.

گوجه فرنگی امروز شیراز منبع قابل توجهی از طعم اومامی است.آنها به روش های مختلفی مصرف می شوند: خام یا پخته، و در بسیاری از غذاها، سس ها، سالادها و نوشیدنی ها. در حالی که گوجه فرنگی میوه است.

گوجه فرنگی

آزتک ها در زمان تسخیر امپراتوری آزتک توسط اسپانیایی ها از گوجه فرنگی در آشپزی خود استفاده می کردند و پس از اینکه اسپانیایی ها برای اولین بار پس از تماس با آزتک ها با گوجه فرنگی مواجه شدند.

این گیاه را با انتقال گسترده گیاهان به اروپا آوردند. به عنوان بورس کلمبیایی شناخته می شود. از آنجا گوجه فرنگی در طول قرن شانزدهم به سایر نقاط جهان تحت استعمار اروپا معرفی شد.

از نظر گیاه شناسی به عنوان انواع توت ها طبقه بندی می شود آنها معمولاً در آشپزی به عنوان یک ماده گیاهی یا غذای جانبی استفاده می شوند.

گونه های متعددی از گیاه گوجه فرنگی به طور گسترده در آب و هوای معتدل در سرتاسر جهان رشد می کنند و گلخانه ها امکان تولید گوجه فرنگی امروز شیراز را در تمام فصول سال فراهم می کنند.

بوته های گوجه فرنگی معمولاً به ارتفاع 1-3 متر (3-10 فوت) رشد می کنند. آنها تاک هایی هستند که دارای ساقه ضعیفی هستند که پهن می شوند و معمولاً نیاز به حمایت دارند.

گیاهان نامشخص گوجه فرنگی در زیستگاه بومی خود چند ساله هستند، اما به صورت یکساله کشت می شوند. (گیاهان معین یا بوته ای یکساله هستند که در ارتفاع معینی رشد نمی کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.