کود ارگانیک تنها سلاح مردم اکراین در برابر روسیه

کود ارگانیک اغلب مخلوطی از مدفوع حیوانات و کاه بستر است، مانند این مثال از یک اصطبل. کود دامی ماده آلی است که به عنوان کود آلی در کشاورزی استفاده می شود. بیشتر کود از مدفوع حیوانات تشکیل شده است.

منابع دیگر عبارتند از کمپوست و کود سبز. کودها با افزودن مواد آلی و مواد مغذی مانند نیتروژن که توسط باکتری‌ها، قارچ‌ها و سایر موجودات موجود در خاک استفاده می‌شوند، به حاصلخیزی خاک کمک می‌کنند. سپس ارگانیسم‌های بالاتر از قارچ‌ها و باکتری‌ها در زنجیره‌ای از حیات که شبکه غذایی خاک را تشکیل می‌دهد، تغذیه می‌کنند.

کود

 

طبق یک سنت بیزانسی منسوب به Cassianus Bassus، سرگین خوک معمولاً به جز درختان بادام به عنوان کود ارگانیک قابل استفاده نبود. دیدگاه‌های مشابه ثبت شده توسط کلوملا با تابوهای اسلامی قرن‌های بعد ارتباطی نداشت، اگرچه ابن باسال نویسنده قرون وسطایی اندلسی و برخی از نویسندگان بعدی از یمن نیز اثرات منفی گیاهان «سوختن» سرگین خوک را ثبت کردند.

ابن باسال نوعی کود مرکب با کاه یا جارو مخلوط شده در آن را مضاف توصیف می‌کند و به این معنی است که فقط از کود تشکیل نشده است. جاروب‌های حاصل از حمام‌های گرم شامل ادرار و فضولات انسانی بود که ابن باسال آن‌ها را خشک و شور توصیف می‌کند و برای استفاده به‌عنوان کود مناسب نیست مگر اینکه با کود ارگانیک مخلوط شود.

ابن باسل دو دستور العمل برای کمپوست کردن کود ارگانیک کبوتر (همام) و احتمالاً کود الاغ (هیمار) ارائه می دهد، اگرچه ترجمه آن نامشخص است. باسال می‌گوید گرمای بیش از حد و ویژگی‌های مرطوب سرگین کبوتر برای گیاهان ضعیف‌تر و مقاوم‌تر، به‌ویژه گیاهانی که تحت تأثیر دمای سرد قرار می‌گیرند، به خوبی کار می‌کند.

مخازن بتنی، یکی جدید، و دیگری حاوی کود گاوی مخلوط با آب. این در روستایی استان هاینان چین رایج است. بیشتر کود حیوانی از مدفوع تشکیل شده است. اشکال رایج کود حیوانی عبارتند از کود دامی (FYM) یا دوغاب مزرعه (کود مایع).

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.