گسترش گنجشک‌ های خانگی بومی در بخش‌ هایی از آسیا و شمال آفریقا

واکنش بومی و گسترش دامنه طبیعی گنجشک‌های خانگی بومی بخش‌هایی از آسیا، شمال آفریقا و بیشتر اروپا هستند (به استثنای ایتالیا که توسط گنجشک ایتالیایی P. italiae; انیمیشن 1 اشغال شده است).

گنجشک های خانگی که حدود 10000 سال پیش رایج شده اند، اکنون به شدت با زیستگاه هایی مرتبط هستند که توسط انسان ها تغییر یافته است.

با این حال، آنها همچنین با بهره برداری از تغییرات انسانی در حال انجام و تسریع، به افزایش دامنه جغرافیایی خود ادامه می دهند (Ravinet et al., 2018; Saetre et al., 2012).

اتکا به انسان ها از استعمار آنها در اروپای شمالی، مبل استیل ملایر اروپای شرقی و آسیای مرکزی در اوایل قرن 18، با گسترش کشاورزی و افزایش شهرنشینی مشهود است (سامرز- اسمیت، 1963).

اگرچه هنوز هم گسترده است، کاهش قابل توجهی در محدوده بومی این گونه از دهه 1970 گزارش شده است. این موضوع همچنان بحث برانگیز است (جعبه 1)، اما این کاهش ها نسبت داده شده است

به عوامل متعددی از جمله بیماری‌های عفونی، آلودگی، متن تشکر از همسر استفاده از آفت‌کش‌ها، دینامیک شکارچیان، روش‌های ساختمانی جدید و برداشت و ذخیره‌سازی کارآمدتر غلات 2019.

توزیع و گسترش دامنه معرفی شده گنجشک های خانگی یکی از پرفروش ترین پرندگان در جهان هستند (اندرسون، 2006). در حدود 170 سال، آنها کره زمین را مستعمره کردند.

به طوری که اکنون در همه قاره ها به جز قطب جنوب زندگی می کنند و حدود 76600000 کیلومتر مربع را اشغال می کنند (Birdlife International, 2018). بیش از 250 رویداد معرفی یا انتقال در سراسر جهان ثبت شده است.

که اولین معرفی عمدی موفقیت آمیز لباس چرم بچه گانه آن در سال 1851 در شهر نیویورک رخ داد (سامرز- اسمیت، 1988). بسیاری از مقدمه‌ها ناشی از جوامع سازگار با استعمار است که پرندگان را به دلایل فرهنگی یا تلاش‌های ناموفق برای کنترل بیولوژیکی رها می‌کنند.

اخیراً، معرفی‌ها تصادفی بوده‌اند. پراکندگی به کمک کشتی (به عنوان مثال، کشتی‌های باری، کشتی‌های مسافربری) مستند شده است، و سایر انواع پراکندگی به کمک وسیله نقلیه نیز محتمل است

 

  • منابع:
    1. The house sparrow in theservice of basic and appliedbiology
  • تبلیغات:
  1. میگو حاوی آنتی اکسیدانی است که می تواند به کاهش التهاب کمک کند
  2. جیوه قرمز مواد اولیه بمب‌های هسته‌ای
  3. ماهی سوفی که در شمال آسیا کشف شد
  4. دامن یک آیتم عالی برای هر لباس مجلسی است

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.